زاویه

۲۱ جلسه تالار گفتگوی محیط زیست شهری با موضوع “بررسی معضلات محیط زیستی و بهداشتی استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و پلیمری در مراسم مذهبی” برگزار شد.جلسه خوبی بود و تا حدی بعضی از مسائل را در ذهنم روشن تر کرد.


از سخنرانان این جلسه می توان به دکتر احمدی “عضو هیئت علمی دانشگاه امیر کبیر”، دکتر ارومیه ای “عضو هیئت علمی پژوهشکده پلیمر” و حاج آقا امیری “معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران” اشاره کرد.


در طی این جلسه به نکاتی اشاره شد که ذهن هر محیط زیستی را به چالش می کشاند و با سخنرانی هر کدام از این اساتید سوالات مانند ماشین هائی که در شب در یک بزرگراه با سرعت بالا رد میشوند از ذهنم عبور می کردند.


روزی که در دفتر دکتر ارومیه ای در مورد استفاده از ظروف یکبار مصرف و سخرانی ایشان صحبت میکردیم،  به نکاتی اشاره کردند که متوجه شدم حداقل من به بعضی مسائل از یک زاویه و یک بعد نگاه می کنم و این باعث می شود روی یک مساله آنقدر پافشاری کنم که اصل خود قضیه را فراموش کنم.


یادم رفت بگم که یکی دیگر از سخنرانان این جلسه مهندس اشرفی پور بودند که در زمینه کمیته پسماند توضیحاتی را ارائه دادند، خبر سخنرانی ایشان را در اینجا می توانید ببینید.


استاد عزیزم، مهندس دهدشتیان نیز در این جلسه حضور داشتند و بر غنای این جلسه افزودند.


خبر بیست و یکمین جلسه تالار گفتگوی محیط زیست شهری را می توانید در اینجا و اینجا و اینجا و  اینجا ببینید.


عکس های جلسه را در پست بعد میزارم.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده