خبر پاکسازی آشوراده

سبزپرس- گروه محیط طبیعی: برنامه پاکسازی پناهگاه پرندگان در میانکاله در جزیره آشوراده در روزهای 15 و 16 آبان ماه توسط انجمن «دیده بان میانکاله» و انجمن «پاما» برگزار شد.

 

حر منصوری از اعضای انجمن «دیده بان میانکاله» در گفتگو با سبزپرس، از پاکسازی پناهگاه پرندگان در جزیره آشوراده خبر داد و گفت: بیش از 50 نفر از استان تهران در این برنامه شرکت کردند و صبح روز پانزدهم آبان از تهران به سمت میانکاله حرکت کردند.
منصوری ادامه داد: در روز اول برنامه، کارگاهی درباره تفکیک زباله و راه های جلوگیری از تولید زباله با حضور شرکت کنندگان در برنامه برگزار شد و در آن افراد حاضر به تبادل اطلاعات در این زمینه پرداختند و در روز دوم، افرادی که از تهران آمده بودند به همراه بومیان قائم شهر، زاغمر، بهشر و گرگان به سمت جزیره آشوراده برای پاکسازی منطقه از زباله حرکت کردند.
به گفته منصوری، در پایان روز اول، بازارچه کوچکی توسط چند تن از بانوان میانکاله ای و زاغمرزی، برای معرفی و فروش محصولات ارگانیک و خانگی، همچون رب انار، مربای به، عناب و خیار شور  ایجاد شده بود و شرکت کنندگان از محصولات این بازارچه دیده کردند.
منصوری با وجود این که اعلام شده بود که هوا در روز شانزدهم آبان ماه بارانی اعلام شده بود از مناسب بودن شرایط جوی منطقه در آن روز خبر داد و گفت: هوای جزیره بسیار خوب بود و ما توانستیم نزدیک به یک سوم زباله های موجود در منطقه را پاکسازی کنیم.
او با بیان اینکه «حجم زباله های موجود در آشوراده بسیار زیاد بود» گفت: با هماهنگی هایی که با شیلات صورت گرفته قرار شده تا شیلات از طریق پل شناور این زباله ها را به مکان دیگری منتقل کند و چون همان روز انتقال آنها انجام نشد وزن دقیق زباله های جمع آوری شده را در اختیار نداریم.
عضو انجمن «دیده بان میانکاله» حجم زباله در قسمت های شرقی جزیره را بیش از سایر قسمت ها دانست. 
منصوری از همکاری انجمن کوهنوردی ایران، انجمن دیده بان کوهستان و شبکه سبز گلستان در اجرای این برنامه خبر داد و گفت: مجریان این برنامه انجمن دیده بان میانکاله و انجمن پاما بودند./ن.س

لینک خبر http://isdle.ir/news/index.php?news=7206

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده