تعداد شاکیان پرونده خشک کنندگان زاینده رود از ١٠٠٠٠ نفر گذشت !

(خلیج فارس) – همزمان با جاری شدن موقت آب بر بستر خشک زاینده رود برای مدت 35 روز، تعداد شاکیان پرونده خشک کنندگان زاینده رود 5 رقمی شد و از مرز 10000 نفر گذشت و روند افزایش تعداد شاکیان این پرونده همچنان ادامه دارد.
پیش از این محمد علی دادخواه، یکی از وکلای پرونده شاکیان خشک کنندگان زاینده رود با اشاره به باز شدن موقتی آب زاینده رود گفته بود: باید موضوع پرونده عاملان خشکی زاینده رود از سوی شهروندان و دستگاه قضایی و دستگاه اجرایی استان اصفهان پیگیری شود که شاهد تکرار آن در آینده نباشیم.

وی با اشاره به وظیفه دادگاه بر پاسخگویی نسبت به این مساله تصریح کرد: حتی اگر یک نفر معترض باشد، دادگستری موظف رسیدگی به این پرونده است و اگر تخلفی شده است دادگستری مکلف به رسیدگی است.
دادخواه خاطر نشان ساخت: ما امیدواریم در یک تعامل هماهنگ و با توجه به متن سوگنامه ای که تحت عنوان «رودی که زنده نیست» نگارش شده است، موازین حقوقی، درک شرع مقدس و نگاه عرف در پرونده عاملان خشکی زاینده رود لحاظ گردیده و مبادا مسئولان و افرادی تاریخ و پیشینه زاینده رود را نادیده بگیرند.
وی از مسئولین خواست از هر گونه خود محوری و خود قانون پنداری بگریزند تا وقایعی از این دست تکرار نشود.
امروز که آب در زاینده رود دوباره جاری شده و این پرونده همچنان از سوی معترضین به خشکی زاینده رود پیگیری می شود، امیدواریم که با خردورزی که با باز شدن آب آغاز شده مردم شاهد تکرار قطع آب در زاینده رود و خشکی دوباره آن نباشند.

پی نوشت:
پرونده خشکی زاینده رود در این وبلاگ
اعتراضات مردم و طرفداران محیط زیست تا بازگشت حیات دائمی به زنده رود ادامه دارد

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده