من به فضای فعلی گرین بلاگ اعتراض دارم

 

یکی از ویژگی های ما ایرانی ها این است که خیلی با هم تعارف داریم. خیلی حرف هایمان را به هم نمی زنیم. خیلی وقت ها اعتراض مان را پنهان می کنیم و این خوب نیست. من این یادداشت را با احترام به تمامی اعضا، در اعتراض به فضای فعلی گرین بلاگ می نویسم چون مدت زیادی است ایراداتی را در گرین بلاگ می بینم که متاسفانه نه تنها رفع نشده است بلکه افزایش نیز پیدا کرده است.

به دوستانی که به نحوی موضوع این یادداشت قرار می گیرند یادآوری می کنم که این یادداشت هیچ بعد شخصی ای ندارد و تنها تلاشی برای بهبود گرین بلاگ است. بی تردید همانگونه که دیگران را نقد کرده ام، پذیرای نقد خواهم بود.

1-  من به طور جدی و رسمی با درج مطالب غیرمرتبط با محیط زیست در گرین بلاگ مخالفم. در بین این مطالب به ویژه به درج مطالب مرتبط با کوهنوردی (نه بعد محیط زیستی آن بلکه کوهنوردی حرفه ای یا ورزشی) اعتراض دارم. در زمانی که این یادداشت را می نویسم و ساعت حدود دو عصر به وقت تهران است پنج مطلب آخر درج شده بر روی گرین بلاگ همگی در رابطه با کوهنوردی اند و چهار مطلبش تقریبا هیچ ارتباطی با محیط زیست ندارند. توصیه من این است که دوستان یک “کوه بلاگ” برای این کار تاسیس کنند و این مطالب از روی گرین بلاگ برداشته شود.

2- من به بی توجهی اعضا در مدیریت مطالبشان در سایت اعتراض دارم. وقتی مطلب یکی از دوستان به دلایل فنی چند بار روی سایت تکرار می شود، اعضا بایستی در سایت وارد شده و آن را اصلاح نمایند. وقتی چنین کاری انجام نمی شود به این معنا است که حق سایرین به دلیل سهل انگاری خدشه دار شده است. پیشنهادم این است که دوستانی که مطالبشان را مدیریت نمی کنند از مدیریت سایت اخطار دریافت کنند و در صورت تداوم حساب کاربری اشان لغو شود.

3- من به استفاده ی از فضای گرین بلاگ برای اهداف غیرعمومی و انتفاعی اعتراض دارم. گرین بلاگ برای تبلیغ محصولات جای خاص خودش را دارد و نبایستی لینک ها حاوی مطالبی باشد که شائبه ی تجاری بودن (چه مالی و چه غیرمالی) را ایجاد کند.  پیشنهادم حذف وبلاگ هایی است که چنین کاربری برای گرین بلاگ تعریف کرده اند.

پیشنهاد نهایی ام این است که با یک روش اصولی و با در نظر گرفتن رای تمامی اعضا این مساله مورد بررسی قرار گرفته و در موردش تصمیم گیری شود. به نظرم اجرای پیشنهادهای من باعث کاهش اعضا خواهد شد اما اصالت کاری گرین بلاگ را حفظ خواهد کرد و در بلندمدت به سود گرین بلاگ خواهد بود.

از دوستانی که دیدگاهی در این رابطه دارند خواهش می کنم زیر همین مطلب در گرین بلاگ نظرشان را اعلام کنند.

نوشته شده در: دسته‌بندی نشده