گزارش اقدامات اداره حفاظت محيط زيست كاشمر در هفته محيط زيست +گزارش تصویری

  


گزارش اقدامات اداره حفاظت محيط زيست كاشمر در طول هفته محيط زيست     


 


    


  احتراما اقدامات اداره حفاظت محیط زیست کاشمر را به مناسبت هفته محيط زيست  (16-22 خردادماه) با محوريت برگزاري جلسات و كارگاههاي آموزشي جهت اقشار مختلف‹‹ براي اولين بار›› به شرح ذيل باستحضار ميرساند :


1-نصب بنر و پارچه نوشته هايي با مضمون گراميداشت هفته محيط زيست و شعار امسال‹‹ بهبود محيط زيست با جهاد اقتصادي›› در ميادين و اماكن پرتردد شهر و خيابانهای اصلي.


2-درج شعارهاي زيستمحيطي در طول هفته بر روي سربرگ نامه هاي اداري .


3-اطلاع رساني از طريق چاپ بنر و پارچه در اماكن پرتردد و توزيع اطلاعيه و چاپ آگهي در نشريات محلي به منظور بازديد عمومي و رايگان از موزه حيات وحش اداره بمدت يك هفته و همزمان با هفته محيط زيست ( صبح از ساعت 8 الي 13 و عصرها از ساعت 17-20)


4-بازديد از موزه حيات وحش و ارائه مطالب و آموزشهاي زيستمحيطي و توزيع بروشور و پمفلتهاي اداره به بازديدكنندگان كه با استقبال مردم نيز مواجه گرديد .


5-حضور رياست و محيط بانان اداره ملبس به لباس فرم سازماني در مراسم پرفيض نماز جمعه  و نصب بنر و  پارچه هفته محيط زيست و توزيع بروشورهاي آموزشي و اطلاعيه زيستمحيطي در بين نمازگزاران.


6-بيان مطالب زيستمحيطي و سخنان ارزشمند امام جمعه شهرستان جناب حاج آقاي يعقوبي در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 20/3/90 كه در روز شمار هفته محيط زيست بنام ‹‹ محيط زيست و آموزه هاي ديني›› نامگذاري شده با موضوعاتي در خصوص : ‹‹ اهميت حفظ حيات وحش و تنوع زيستي ، رعايت قوانين شكار و صيد ، عدم آلوده سازي طبيعت و تفرجگاهها و . . .›› با درخواست قبلي اين اداره .


7-برگزاري اولين جلسه و نشست ‹‹ محيط زيست و خبرنگاران ›› شهرستان كاشمر و ارائه مطالب و اخبار و عملكرد اداره و تجليل از خبرنگاران فعال در عرصه محيط زيست و اهداي لوح تقدير از سوي فرماندار محترم شهرستان جناب آقاي مهندس اميركلالي .


8-حضور كليه محيط بانان و پرسنل اداره ملبس به لباس فرم سازماني بر مزار شهيد حسين دليري نيا و گلباران مزار وي و ساير شهداي روستاي سعدالدين با حضور دهيار و شوراي اسلامي روستا .


9-برگزاري ‹‹ اولین جلسه آموزشي محيط زيست و نيروهاي انتظامي» با حضور فرمانده محترم انتظامي شهرستان كاشمر،معاونین و حضور 120 نفر از مامورين و پرسنل نيروي انتظامي در محل نمازخانه و ارائه پاورپوينت آشنايي با وظايف و اهداف سازمان حفاظت محيط زيست و توزيع بسته هاي آموزشي شامل :


 CD  حيات و حش و تنوع زيستي – اطلاعيه ها و بورشورهاي قوانين و مقررات.


10-توزيع پوستر هفته محيط زيست ( از انتشارات اداره كل محترم) و بروشور و اطلاعيه هاي آموزشي در بين ادارات  و اماكن عمومي.


11- شركت 4 نفر از پرسنل و محيط بانان اداره در مسابقات عكاسي به مناسبت روز تنوع زيستي و چاپ و نمايش تصاوير تنوع زيستي كاشمر در نمايشگاه ‹‹ آواي طبيعت سرزمين خورشيد›› در نمايشگاه ميرك- مشهد مقدس.


12- برگزاري اولين‹‹ جلسه آموزشي محيط زيست و مربيان بهداشت مدارس ›› با حضور مديريت محترم آموزش و پرورش ، 25 نفر از مربيان بهداشت مدارس شهرستان كاشمر و بخش كوهسرخ در محل سالن اجتماعات آموزش و پرورش كاشمر- ارائه مطالب و پاورپوينت آموزشي زيستمحيطي و توزيع بسته هاي آموزشي به شركت كنندگان شامل : نشريه ديده بان سبز ، قوانين و مقررات محيط زيست ، CD هاي آموزشي و…  .


13-تقدير و تجليل از فعالان و همياران افتخاري محيط زيست شهرستان كاشمر و اهداء لوح تقدير .


14-اهداء لوح تقدير به مسئولان تاثير گذار در بخش محيط زيست شهرستان از سوي مدير كل محترم و تجليل از آنان.


15-برگزاري مراسم بازديد از موزه حيات وحش و نمايش فيلم هاي آموزشي و اهداي جوايز به كودكان عضو ‹‹كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان›› در نوبت صبح و عصر.


16-صعود باشگاه كوهنوردي آذر شهرستان كاشمر به قله كپه داغ بمناسبت هفته محيط زيست.


17-چاپ و توزيع پوستر سايت تحقيق ، تكثير و زادآوري قوچ وميش اوريال.


18-درج مطالب زيستمحيطي وروز شمار هفته محيط زيست در وبلاگ اداره.


19-اطلاع رساني در خصوص راه اندازي و افتتاح كتابخانه تخصصي محيط زيست در سطح شهر و مراكز دانشگاهي و کتابخانه های عمومی .


20-راه اندازي‹‹ انجمن دانشجويان حامي محيط زيست›› جهاد دانشگاهي همزمان با هفته محيط زيست و برگزاري نمايشگاه تنوع زيستي شهرستان كاشمر و نصب بنر و پلاكارد و توزيع بروشورهاي آموزشي در محل موسسه جهاد دانشگاهي و بازديد اعضاي انجمن از موزه حيات وحش.


21-نصب پارچه نوشته هاي گراميداشت هفته محيط زيست در ميادين شهر توسط شهرداري و شوراي اسلامي شهر.


22-ارسال پيامك گراميداشت هفته محيط زيست.


۲۳- برگزاري‹‹ اولين جلسه محيط زيست و شكارچيان›› با حضور 25 نفر از شكارچيان و ارائه مطالب زيستمحيطي ، قوانين نگهداري و امنيتي سلاح و مهمات و بيماريهاي مشترك انسان و دام و توزيع بسته هاي آموزشي .


جهت مشاهده گزارش تصویری هفته محیط زیست ، به لینک زیر مراجعه نمایید :


 


گزارش تصویری هفته محیط زیست – سال ۹۰


 


 روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست کاشمر