حل مشكل آب خوزستان در حد حرف، مردم هنوز آب مي‌خرند!

 

 

 

 

با وجود اينكه در چند روز اخير برخي مسئولان از حل مشكل آب شرب شهرهاي مختلف خوزستان خبر داده‌اند نماينده مردم اهواز در مجلس اين ادعا را نادرست عنوان مي‌كند.
به گزارش خبرگزاري مهر، با وجود اينكه مسئولان بهداشتي و متوليان بخش آب در روزهاي گذشته اعلام كرده‌اند كه آب شرب يعني همان آب لوله كشي استان خوزستان مشكل بهداشتي ندارد و مردم خود علاقه به خريد آب دارند ولي اكثر مردم اين موضوعات و خبرها را نادرست مي‌دانند.
براي نمونه اگر طعم و مزه را يكي از شروط سالم و بهداشتي بودن آب بدانيم هم اكنون آب موجود در شهرهاي استان خوزستان به خصوص شهرهاي جنوبي طعم واقعي آب را ندارد و مصرف آن براي مردم مشكل است به همين دليل نمي‌توان در شرايط فعلي اين آب را آبي بهداشتي به حساب آورد و اين موضوع با تائيد اكثر نمايندگان مردم در مجلس نيز همراه است.
با وجود تمام اين اظهار نظرها هم اكنون مردم شهرهاي جنوبي خوزستان آب خود را به وسيله آب تصفيه كن و خريد از فروشندگان دوره گرد تامين مي‌كنند و اين موضوع علاوه بر تحميل هزينه‌هاي اضافي به مردم، باعث بروز برخي ناراحتي‌ها براي آنها و مشكلات بهداشتي شده است.
نماينده اهواز در مجلس شوراي اسلامي در اين خصوص در گفتگو با مهر اظهارداشت: متاسفانه در چند روز گذشته اظهارات متفاوتي از سوي مسئولان استان مبني بر بدون مشكل بودن آب شرب خوزستان در رسانه‌ها منعكس شده كه در خصوص آنها تنها مي‌توان گفت اين اظهارات شرم آور است.
سيد شريف حسيني افزود: برخي مسئولان كه ادعا مي‌كنند آب شرب اين استان مشكل ندارد و مردم خودشان علاقه به استفاده از آب تصفيه شده و خريد آن از فروشندگان دوره گرد دارند آيا خودشان همين آبي را كه در لوله‌ها جاري است مصرف مي‌كنند يا اينكه تنها مرغ همسايه غاز است.
حسيني تصريح كرد:‌اي كاش شرايط به گونه‌اي بود كه مي‌توانستيم سر زده به خانه اين مسئولان برويم و ببينيم آيا آنها آب لوله كشي موجود در شهرهاي جنوبي خوزستان را مصرف مي‌كنند يا اينكه آب تصفيه كن‌هاي چند صد هزار توماني در خانه نصب كرده‌اند و تنها نسخه‌اي شفا بخش براي مردم مي‌پيچند و آن را در اختيار رسانه‌ها قرار مي‌دهند.
نماينده اهواز عنوان كرد: در چند روز اخير معلوم نيست چه اراده‌اي وجود دارد كه مسئولان بخش آب و بهداشت يك صدا مامور شده‌اند كه با رسانه‌ها گفتگو كنند كه آب شهرهاي جنوبي استان مشكل ندارد ولي هر شهروند خوزستاني با شنيدن اين ادعا كه با واقعيت موجود فاصله‌هاي فراواني دارد خنده تلخي مي‌زند.
دبير دوم كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي در خصوص حل مشكل اساسي آب شرب منطقه نيز گفت: در شعار مسئولان، آب شرب استان خوزستان هيچ مشكلي ندارد ولي در واقعيت بايد گفت مردم بيشتر مناطق استان خوزستان از جمله خرمشهر، آبادان، شادگان، دارخوين و كلانشهر اهواز قادر به استفاده از آب لوله كشي نيستند.
وي از رئيس‌جمهور خواست براي پي بردن به واقعيات موجود در استان خوزستان كميته‌اي با نظارت مستقيم خود تشكيل دهد و شاهد عملكرد واقعي وزارت نيرو به تعهدات خود در قبال مردم اين منطقه باشد زيرا تمامي افتتاحيه‌هاي انجام شده در سطح استان در زمينه آب شرب نمادين بوده و مردم اين منطقه همچنان در حال خريد آب شرب هستند.