گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

لباس اضافه نخرید، هوا گرمتر خواهد شد!

بانک جهانی می‌گوید پایان دادن به فقر که یکی از ۱۷ هدف جدید سازمان ملل متحد است، بدون مقابله با گرمایش جو زمین و پیامدهای آن برای فقرای جهان عملی نخواهد بود و اگر سیاست‌های درستی برای مقابله با تغییرات آب‌وهوایی و افزایش سطح دریا‌ها اجرا نشود تا سال ۲۰۳۰ تحت تاثیر گرمایش جو زمین صد میلیون نفر دیگر به جمعیت فقیر جهان افزوده خواهد شد. هم‌اکنون گرمایش زمین از طریق کاهش برداشت محصولات کشاورزی، سیلاب‌های شدید که اموال و دارائی‌های مردم را نابود می‌کند و تشدید خطر ابتلا به مالاریا به لایه‌های فقیر ضربه می‌زند. به گفته او پایان دادن به فقر و مقابله با تغییرات جوی بزرگ‌ترین چالش نسل فعلی است.
در حال حاضر طی ارزیابی‌های بانک جهانی و سیار نهادهای بین‌المللی حداقل ۹۰۰ میلیون نفر از مردم جهان به خاطر پیشرفت کند توسعه در فقر زندگی می‌کنند و طبق پیش‌بینی بانک جهانی ممکن است ۱۰۰ میلیون دیگر به این رقم افزوده شود. گزارش بانک جهانی تاکید می‌کند که شبکه‌های خدمات اجتماعی و بهداشت بهتر برای همگان همراه با اجرای طرح‌هایی مثل سیل بندهای بهتر، سیستم‌های هشدار دهنده و کشت محصولات مقاوم‌تر می‌تواند طی ۱۵ سال آینده تا حدی از آسیب‌های ناشی از گرمایش زمین برای اقشار فقیر بکاهد.
برخی از این سیاست‌ها مثل هوای تمیز و سالم‌تر، افزایش بهره‌وری از انرژی و بهبود شبکه حمل و نقل عمومی به نفع لایه‌های فقیر خواهد بود. ولی برخی دیگر از سیاست‌ها ممکن است باعث افزایش بهای انرژی و محصولات غذایی شود که در هزینه خانوارهای فقیر اقلام اساسی هستند. از سوی دیگر گروهی از کارشناسان سازمان ملل متحد که وظیفه آنها پیش‌بینی فجایع و مصائب بشری است، هشدار می‌دهند که طی شش ماه آینده وضعیت نقاط بحرانی جهان از لیبی و افغانستان گرفته تا مناطق آسیب دیده از پدیده ال نینیو احتمالا وخیم‌تر خواهد شد.


بودجه کافی برای کمک های بشردوستانه در سراسر جهان وجود ندارد و شمار افرادی که به خاطر وقوع سوانح طبیعی به خصوص پدیده جوی ال نینیو محتاج کمک خواهد بود بسیار بیشتر از این رقم است. وپیش‌بینی می‌شود که تحت تاثیر این پدیده جوی حدود نیم میلیون نفر در شاخ آفریقا به کمک غذایی جامعه بین‌الملل محتاج شوند.تشدید تنش و خطرهای سیاسی که کارشناسان سازمان ملل متحد به آنها پرداخته‌اند شمار افراد نیازمند به کمک‌های بشردوستانه را حدود ۱.۹ میلیون نفر افزایش خواهد داد. اما براساس این گزارش. در عین حال جمعیتی حدود ۴ میلیون نفر در جزایر جنوبی اقیانوس آرام و چندین میلیون نفر دیگر نیز در نقاط دیگر آفریقا در خطر کمبود مواد غذایی قرار خواهند گرفت.
اجلاس بین‌المللی سازمان ملل متحد که هدف اصلی آن رسیدن به یک توافق جهانی در زمینه کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای است از  ۳۰ نوامبر در پاریس آغاز خواهد شد.

 

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

پاسخی بگذارید