گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

همزمان با دومین شکایت سازمان محیط زیست علیه مژگان جمشیدی؛ سبز پرس مسدود شد

همزمان با ثبت دومین شکایت سازمان محیط زیست بر علیه مژگان جمشیدی، سایت خبری زیست محیطی «سبزپرس» مسدود شد.
سایت خبری سبزپرس به عنوان یکی از قدیمی ترین و فعالترین رسانه های زیست محیطی کشور پس از دومین شکایت سازمان محیط زیست بر علیه مدیر مسئول آن با حکم کمیته مصادیق مجرمانه مسدود شد.

مژگان جمشیدی از قدیمی ترین و بهترین خبرنگاران زیست محیطی ایران است که همواره با شهامت و جسارت مثالزدنی سعی در انتشار اخبار و وقایع تاسف بار محیط زیست ایران داشته است. سبز پرس چهار سال پیش و به کوشش زنده یاد یاسر انصاری کجوری، از کوشندگان محیط زیست ایران و دبیر وقت کانون گسترش فضای سبز و حفظ محیط زیست و با هدف ایجاد پایگاهی مستقل برای انتشار اخبار زیست محیطی تاسیس شد. پس از مرگ نابهنگام یاسر انصاری، مژگان جمشیدی به همراه جمعی از خبرنگاران خوشنام زیست محیطی، چراغ یادگار همسر مرحومش را روشن نگاه داشت.
شوربختانه علیرغم بی توجهی رسانه ها و مردم به اخبار زیست محیطی و در حالیکه فضای وبلاگستان زیست محیطی در سالهای گذشته رو به افول گذاشته است ولی با این حال در سالهای گذشت شاهد نامهربانی و ستیز ادارات دولتی با رسانه های زیست محیطی بوده ایم و خبرنگاران زیست محیطی به تناوب به دادگاه فراخوانده شده اند و وبلاگهایی به صورت موقت یا دائمی به محاق توقیف رفته اند.
جالب آنکه روند برخورد با رسانه های زیست محیطی ارتباط نزدیکی با افت وضعیت زیست محیطی کشورمان نیز داشته است و برای مثال در آخرین شاخص عملکرد زیست محیطی منتشر شده در سال 2012، کشور ایران با 36 پله سقوط نسبت به سال 2010 در میان 132 کشور جهان به رتبه نازل 114 سقوط کرده است.
شکایت از رسانه های زیست محیطی و تعطیلی وبلاگها  و رسانه های زیست محیطی در حالیست که با جستجویی اندک در اینترنت سایتها و وبلاگهای بسیاری را می توان یافت که به روشهای غیرقانونی اقدام به جذب شکارچیان داخلی و خارجی برای شکار و یا خرید و فروش گونه های در حال انقراض حیات وحش ایران می کنند.

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

پاسخی بگذارید