گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

دستگاه تمرین سنگ‌نوردی «ری‌وال» کار نمی‌کند!!

در نمایش‌گاه تجهیزات ورزشی در ماه گذشته -آبان ۹۱-  ، دستگاهی معرفی شد به‌نام «ری‌وال» که برای تمرین سنگ‌نوردی در سالن‌های سنگ‌نوردی و یا در خانه و فضای خصوصی قابل استفاده است. نمونه‌ی غربی این دستگاه به نام «ترد وال – Tread Wall » که نمونه‌ی ایرانی شباهت زیادی به آن دارد، سال‌هاست که در غرب به‌کار گرفته می‌شود و ساخت آن در ایران اقدام جالبی بود که از شنیدن آن خوش‌حال شدم.
با ورود «ری‌وال» به سالن سنگ‌نوردی محمد داوودی استقبال خوبی از این ماشین شد و به نظر می‌رسید که مربیان هم برنامه‌هایی برای تمرین شاگردان خود بر روی این ماشین آماده می‌کنند.
اما
دستگاه پس از دو سه روز کار با نوشته‌ای به‌روز شد!     دستگاه خراب است

دیروز با محمد طبیبی صحبت کردم و او می‌گفت که سه بار برای تعمیر دستگاه مراجعه کرده‌اند و متاسفانه این ماشین حتی در شرایط معمولی و نه فشرده‌ی کاری هم جواب نمی‌دهد.
بیشترین مشکل ماشین دررفتن زنجیر آن است که می‌تواند به علت‌های زیر باشد:
۱- عرض کم زنجیرها
۲- انتخاب زنجیر و جرخ زنجیر نامناسب با توجه به نوع نیروهای روی ماشین و نامتقارن بودن آنها
۳- ناهم‌محوری تکیه‌گاه‌های چرخ زنجیرها

امیدوارم که سازنده هرچه سریع‌تر اشکال دستگاه را برطرف کند تا امید به تولید داخلی (هرچند که این یک ماشین بسیار ساده است) به یاس تبدیل نشود!

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

One thought on “دستگاه تمرین سنگ‌نوردی «ری‌وال» کار نمی‌کند!!

 1. حمید شفیعی

  متن پیام آقای لوائیان

  باسلام و احترام خدمت شما دوست عزیز؛

  من این پست شما رو تازه دیدم و نظر به اینکه در مورد دستگاه ریوال (تولیدی شرکت ریواتک) اظهار نظر فرمودید لازم میدونم مواردی رو عرض کنم؛

  اول از همه خوشحالم که این دستگاه مورد توجه جنابعالی بوده تا حدی که به محض از کارافتادن اون، خبرش رو در وبلاگتون منتشر کردید. ولی ای کاش همونقدر که ازکار افتادن این دستگاه برای شما مهم بود و اونرو بازتاب دادید، خبر سرویس به موقع و اماده به کار بودن اون رو هم منعکس میکردید..
  بله درسته این دستگاه یکی دو بار احتیاج به سرویس پیدا کرد، که بعضی مواردش به شرکت ما مربوط بود و بعضی هم به نحوه کارکردن با دستگاه در باشگاه شیرودی. بطور مثال گیره هایی که برروی این دستگاه نصب شده بود همگی بازشدند و گیره هایی که برای اون پیش بینی نشده بود روی دستگاه نصب شد، که باعث شد از دستگاه به نحوی فراتر از طراحی های درنظر گرفته شده استفاده بشه. بااینحال همه این موارد رو برطرف کردیم و طبق اطلاعاتی که بنده دارم این دستگاه تقریبا یک ماهه که بدون مشکل در باشگاه شیرودی استفاده میشه.
  یک مطلب دیگه که باید اشاره کنم اینه که ایده اولیه، طراحی مفهومی، طراحی اجزا و ساخت این دستگاه همگی توسط اعضای شرکت ریواتک انجام شده و اینکه این دستگاه نمونه خارجی داره به این معنی نیست که دستگاه کپی برداری نمونه خارجی اش بوده و تنها مساله ای که وجود داره اینه که نمونه خارجی چند سال زودتر به بازار معرفی شده. بعلاوه اگر در زمینه تولید سررشته داشته باشید میدونید که تولید ساده ترین محصولات هم مسائل و دشواری های خاص خودش رو داره چه برسه به این دستگاه که میفرمایید یک ماشین بسیار ساده است!!!
  در انتها تقاضایی که از شما دارم اینه که به هر نحوی صلاح میدونید این پست تکمیل بشه و یا پست جدیدی در وبلاگ قرار بدید که باعث سوتفاهم احتمالی نشه. چراکه همونقدر که شما خودتون رو طرفدار و حامی این رشته و ورزش میدونید، ماهم تلاشمون توسعه ورزش و کمک به این رشته هست و اگه دوست ندارید به ما کمک کنید لااقل تلاش این مجموعه رو بی ثمر نکنید.

  منتظر پیام شما هستم..

  با تجدید احترام

  مرتضی لوائیان

  Reply

پاسخی بگذارید