گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

توقیف پارک پردیسان در پی شکایت شورای شهر تهران

عضو شورای شهر تهران اعلام کرد: در پی شکایت شورای شهر تهران از اقدام دولت برای فروش پارک پردیسان قاضی پرونده دستور توقیف پارک پردیسان را صادر کرد.

به گزارش سبزپرس و به نقل از خبرگزاری مهر، «معصومه ابتکار» در مورد پرونده پارک پردیسان گفت: مصوبه دولت نشان دهنده اراده ای برای فروش پارک پردیسان است. آنهایی که می گویند دولت می خواهد مسئولیت و مدیریت پارک پردیسان را واگذار کند و قصد فروش ندارد اشتباه می کنند زیرا این واگذاریها نیازی به اجازه و مصوبه دولت ندارد ولی دولت برای فروش مصوبه تصویب کرده است.
وی با بیان اینکه قطعا فروش پارک با تغییر کاربری است و این یعنی تخریب فضای سبز و موقعیت پارک پردیسان گفت: برای همین شورای شهر طرح شکایت از فروش پارک پردیسان را در دیوان عدالت اداری مطرح کرد و وکلای شهرداری هم پیگیر موضوع هستند.
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران گفت: هم اکنون قاضی پرونده دستور توقیف پارک را صادر کرده و بر اساس آخرین اخبار مردمی دیوار بلندی در پارک پردیسان در حال ساخت و قطعه بندی است که با دستور قاضی این عملیات متوقف می شود.
به گزارش سبزپرس، پیش از این معصومه ابتکار در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به فروش پارک پردیسان توسط دولت هشدار داده بود. با این حال «محمدجواد محمدی زاده» رئیس سازمان حفاظت محیط زیست فروش پارک پردیسان را به شدت تکذیب کرد.
پس از اظهارات محمدی زاده، سندی منتشر شد که نشان می داد هیئت وزیران با فروش پارک پردیسان توسط دولت موافقت کرده بود. پس از انتشار این سند، مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست کمتر در مورد پارک پردیسان اظهار نظر کردند تا اینکه در تابستان امسال اخباری از تصویب قیمت فروش پارک پردیسان به یکی از نهاد های انتظامی منتشر شد.
در این اخبار ذکر شده بود که قرار است بخشی از پارک پردیسان به قیمت هر متر مربع هشت هزار تومان به یکی از نهادهای انتظامی به فروش برسد. اما برخلاف اخبار پیشین، واکنش خاصی از سوی مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست به گوش نرسید.

منبع: سبزپرس/ به نقل از مهر

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

پاسخی بگذارید