گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

عزل شاه اسپانیا از ریاست صندوق جهانی حیات وحش

پادشاه اسپانیا از مردم کشورش به خاطر این سفر عذر خواهی کرده است.

سازمان غیر دولتی صندوق جهانی حیات وحش در اسپانیا، خوان کارلوس، پادشاه آن کشور را به خاطر سفر به آفریقا برای شکار فیل از ریاست افتخاری این سازمان خلع کرده است.
اعضای شاخه اسپانیایی صندوق جهانی حیات وحش با اکثریت قاطع آرا به حذف کرسی افتخاری پادشاه اسپانیا رای دادند و اعلام کردند که شرکت خوان کارلوس در این شکار با اهداف این سازمان سازگار نیست.

انتشار خبر سفر آفریقایی پادشاه اسپانیا در ماه آوریل و در زمانی که اسپانیا با مشکلات عظیم اقتصادی دست به گریبان است، انتقادات زیادی را متوجه خوان کارلوس کرده است.
خبر این سفر تنها زمانی افشا شد که پادشاه اسپانیا به خاطر شکستگی سر استخوان ران، از آفریقا به اسپانیا بازگردانده شد.
خوان کارلوس از مردم کشورش به خاطر این سفر عذر خواهی کرده است، اما تا پیش از این عذرخواهی علنی، ۸۵ هزار نفر با امضای طوماری در اینترنت، خواستار استعفای او از صندوق جهانی حیات وحش شده بودند.
مطبوعات اسپانیا عکسی از سفر قبلی پادشاه به آفریقا را منتشر کرده اند که او را اسلحه به دست، در حالی که بر فراز یک فیل کشته شده ایستاده نشان می دهد.
۹۴% از اعضای صندوق جهانی حیات وحش اسپانیا به حذف کرسی ریاست افتخاری پادشاه آن کشور رای مثبت داده اند.
پادشاه اسپانیا در مجموع از حمایت افکار عمومی برخوردار بوده اما در سال جاری، خانواده سلطنتی با چند ماجرای ناپسند مرتبط شده است.
در یک مورد اخیر، داماد پادشاه توسط پلیس در ارتباط با یک پرونده فساد مالی مورد بازجویی قرار گرفته است.
منبع: بی بی سی فارسی

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

پاسخی بگذارید