گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

۲۲ تیرماه برگزار می شود: سالروز درگذشت زنده یاد یاسر انصاری

به مناسبت اولین سالگرد درگذشت زنده یاد یاسر انصاری،‌ مدیر مسئول فقید سبزپرس و دبیرکل کانون عالی گسترش فضای سبز، پنجشنبه ۲۲ تیر ماه مراسم بزرگداشتی در سالن اجتماعات شهرداری منطقه ۲ تهران برگزار خواهد شد

یاسر انصاری که یکی از فعال ترین چهره های زیست محیطی ایران بود سال گذشته در بامداد ۲۱ تیرماه در اثر ایست قلبی و در سن ۳۲ سالگی درگذشت. پرواز ناگهانی این فعال محیط زیستی تا مدتها جامعه محیط زیستی را در شوک فرو برد. از مهترین اقدامات یاسر انصاری در طول دوران کوتاه حیاتش راه اندازی پایگاه خبری سبزپرس و برگزاری ۵ دوره همایش تجلیل از خبرنگاران محیط زیست به منظور ارتقا آگاهی های زیست محیطی جامعه و تشویق خبرنگاران جوان بود.

یاسر انصاری که همزمان دبیرکلی کانون عالی گسترش فضای سبز و حفظ محیط زیست ایران را نیز عهده دار بود به نمایندگی از این تشکل غیر دولتی بارها در برابر قانون شکنی های سازمان محیط زیست و مدیریت شهری در تخریب محیط زیست و فضای سبز شهری قد علم کرد . تا جایی که در سال ۱۳۸۷ برای نخستین بار از وزارت راه و سازمان محیط زیست به دلیل تخریب پارک ملی گلستان به دادستانی کل کشور و دیوان عدالت اداری شکایت کرد.
پیگیری ها و شکایت های مستمر این فعال محیط زیست در نهایت منجر به توقف فعالیت راه سازان در جنگل گلستان شد .

یاسر انصاری در سال ۱۳۸۹ نیز از اعضای کمیته کاهش آلودگی هوای تهران نیز به دلیل کوتاهی در بهبود وضعیت هوای پایتخت به دادستانی کل کشور شکایت کرد اما قبل از آنکه شکایت اش به نتیجه برسد خود در اثر ایست قلبی جان باخت.

پیگیری موثر بسیاری از پروژه های مخرب عمرانی در مناطق طبیعی از جمله پارک ملی کویر، ‌جنگل ابر شاهرود،‌پارک ملی گلستان،‌ پناهگاه حیات وحش میانکاله و تالاب بین المللی انزلی در سالهای گذشته از مهمترین اقدامات وی در طول دوران حیات اش بود.

اما نگرانی از وضعیت چنارهای شهر تهران نیز دغدغه دیگر یاسر انصاری بود که او را بر آن داشت تا همایشی ملی برای تبادل نظر متخصصان به منظور بررسی علل خشک شدن چنارهای شهر تهران به ویژه چنارهای خیابان ولی عصر ترتیب دهد. این همایش به مدت یک سال توسط او شخصا پیگیری شد و تیمی از متخصصان دانشگاهی به عنوان اعضای هیئت علمی این همایش برای داوری مقالات رسیده تشکیل شد اما شوک ناشی از درگذشت ناگهانی این فعال محیط زیست به قدری بود که تا به امروز برگزاری این همایش را به تعویق انداخته است .

با این حال با تلاش مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ،‌همزمان با ۲۱ تیرماه – سالروز درگذشت یاسر انصاری- قرار است کارگاه آموزشی به منظور بررسی چنارها و درختان توت شهر تهران به یادبود این فعال محیط زیست، روز چهارشنبه در فرهنگسرای نیاوران برگزار شود.
اما مراسم بزرگداشت زنده یاد یاسر انصاری، روز پنجشنبه ۲۲ ماه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در سالن اجتماعات شهرداری منطقه ۲ تهران و با حضور طرفداران محیط زیست برگزار می شود.

آدرس محل برگزاری به شرح زیر است:

تهران، سعادت آباد، میـدان کـاج، بـلوار سـرو غربی، بـلوار شهرداری، خیابان ۱۳ غــربـی، سالن اجتماعات شهرداری منطقه ۲ تهران

منبع: سبزپرس

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

پاسخی بگذارید