گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

نامه به مقام معظم رهبری برای کمک به جنگل ابر

مدیر عامل تشکل شاهوار زیست اظهار کرد: با ارسال نامه‌ای به مقام معظم رهبری از ایشان درخواست شده است که مانع ادامه اجرای مصوبه هیأت دولت در جنگل ابر شوند.
سعید آقایان با اشاره به اینکه اعضای این تشکل زیست محیطی در روزهای اخیر از جنگل ابر بازدید بعمل آورده است، افزود: در روزهای اخیر بیش از ۷۰ اصله درخت از جنگل ابر قطع شده است و بخشی از درختان قطع شده نیز در زیر خاک مدفون شده‌اند.
وی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه تشکل شاهوار زیست علاوه بر تجمع در جلوی فرمانداری شاهرود با ارسال نامه‌ای به مقام معظم رهبری از ایشان استمداد خواسته است، اظهار کرد: در این نامه از مقام معظم رهبری درخواست شده است که مانع ادامه اجرای مصوبه هیأت دولت در جنگل ابر شوند.
وی افزود: راهسازی در جنگل ابر تبعات زیادی بدنبال دارد که قطع درختان کمترین این تبعات است. در حال حاضر مسیری که از طریق آن، آب انتقال داده می‌شود، دچار رانشهای پی در پی شده و لوله‌ها از هم فاصله گرفته و همین مشکلات بسیاری در آینده بوجود می‌آورد.
وی حضور انبوه افراد و قاچاق چوب را از مهمترین پیامدهای راهسازی در این جنگل منحصر به فرد دانست.
مدیرعامل “شاهوار زیست”، اطلاع رسانی مستمر و نقش رسانه‌ها را در جلوگیری از آسیبهای بیشتر به جنگل ابر موثر دانست و گفت: همین عوامل باعث شده که ۳۷ نماینده مجلس با ادامه راهسازی در جنگل ابر مخالفت کنند ولی با این حال متاسفانه عملیات راهسازی در جنگل ابر ادامه دارد.
وی از فعالیت تشکلها و NGOهای طرفدار محیط زیست شاهرود در این زمینه خبر داد و افزود: متأسفانه بسیاری از کارشناسان محیط زیست و منابع طبیعی که در گذشته با این طرح مخالفت می‌کردند، به سکوت وا داشته شده‌اند.

منبع: ایرن

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

پاسخی بگذارید