گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

آقای انتظامی، لطفا انصراف دهید!

وزارت نیرو یا سازمان های وابسته، سفارش یک سمفونی به نام “کارون” را داده است تا (به نظر من) ماله ای بر زخم های بی شماری که بر طبیعت کوهستانی و بر مردم کوه نشین کشور وارد کرده اند بکشد.

من چند بار اشاره کرده ام که جامعه ی روشنفکری ایران، با محیط زیست بسیار بیگانه است؛ می توان استاد هنرمند، مجید انتظامی را هم در این مقوله جای داد. به سخنان او در گفتگو با خبرگزاری فارس توجه کنید‌(به نقل از فرارو):

همیشه این معنا وجود داشته که آب مایه حیات است اما در عین حال نیز می‌تواند نابود کننده باشد که این مقوله در سیل و بارندگی‌های بزرگ اتفاق می‌افتد. من در این اثر، عظمت کاری را که جوانان ما در پروژه سدسازی‌های کشور برای جلوگیری از این اتفاقات انجام می‌دهند، نیز به تصویر می‌کشم در واقع این جنگ بین انسان و طبیعت در طول کار خودش را به خوبی نشان می‌دهد. 

در کمال خاکساری، به این استاد مسلم موسیقی می گویم که دوره ی ضرورت “جنگ بین انسان و طبیعت” چندین دهه است که سپری شده و اینک انسان قدر قدرت باید به مراقبت از طبیعت – این مادر آسیب دیده ی خویش- بپردازد. همچنین به نمایندگی از سوی انجمن کوه نوردان ایران، و در مقام یک شهروند ساده که از دیدن صحنه های آوارگی مردم “سد زده” و به زیر آب رفتن جنگل ها و درختان کهنسال و صدها محوطه ی ارزشمند باستانی و فرهنگی… دلگیر و غم زده است، از ایشان درخواست می کنم از اجرای این سمفونی به نام وزارت نیرو، خودداری کنند.

همچنین بخوانید:

 

آقای انتظامی؛ لطفاً سمفونی مرگ کارون را بنوازید! از محمد درویش
 سمفونی کارون و سخنی با استاد مجید انتظامی از ایبنا نیوز
  انتقاد دانشجویان و دانش آموختگان خوزستان به مجید انتظامی
سمفونی کارون لغو شود؛ رییس مجمع ملی تشکل های کشاورزی کشور
 

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

پاسخی بگذارید