گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

تولید " لنت سبز" برای اولین بار در ایران

مدیرعامل شرکت رازمهر خرم آباد تولید کننده انواع لنتهای خودرو از تولید لنت سرامیک برای اولین بار در کشور خبر داد.رازمیک مهرابی با اشاره به اینکه این شرکت تولیدکننده لنتهای دیسکی خودروهای سبک و سنگین است، اظهار داشت: شرکت راز مهر از سال 80 شروع به فعالیت کرده و توانسته است 6 سال مشکلات مربوط به تثبیت در بازار و دستیابی به دانش فنی روز را پشت سر بگذارد.

وی با بیان اینکه زمانی که محصولات ما وارد بازار شد، یک سال و نیم جنگیدیم با بنکداران تهران که اثبات کنیم این محصول در لرستان تولید شده است، یادآور شد: خیلی از افراد اعتقاد داشتند که این محصولات در خارج از کشور تولید و تنها در لرستان بسته بندی می شوند.

مدیرعامل شرکت رازمهر خرم آباد با اشاره به اینکه امسال یک قرارداد 90 میلیارد ریالی امضا کرده ایم، افزود: امسال سالی است که شرکت می خواهد یک جهش و رشد 300 درصدی داشته باشد.

مهرابی با بیان اینکه امروز شرکت از دانش فنی بالایی برخوردار است، ادامه داد: دیروز توانستیم لنت سرامیک را برای اولین بار در ایران تولید کنیم و این شرکت اولین شرکتی است که موفق به دستیابی به این دانش شده است.

وی با تاکید بر اینکه دیر شروع کرده ایم اما اولین تولید کننده هستیم که به این عرصه ورود پیدا کرده است، تصریح کرد: من به دنبال این هستم که 6-5 کارخانه دیگر نیز در لرستان راه اندازی کنم.

این فعال اقتصادی با اشاره به اینکه همچنین کارهای راه اندازی یک کارخانه آجر در استان نیز انجام شده است، اظهار داشت: یک زمین 20 هکتاری خریداری شده و بازدیدهای لازم از کشورهای خارجی مثل ایتالیا، فرانسه و آلمان صورت گرفته است.

مهرابی با بیان اینکه این کارخانه به 1400 نفر پرسنل نیاز دارد، افزود: سالانه 600 تن خروجی این کارخانه خواهد بود.وی همچنین با تاکید بر اینکه در این کارخانه بخشی در رابطه با ساخت قالبهای صنعتی وجود دارد، تصریح کرد: این بخش می تواند پتانسیل خوبی در رابطه با صنعت و دانش برای دانشجویان ما داشته باشد.

مهرابی با بیان اینکه همچنین به دنبال راه اندازی خط تولید لنتهای ماشینهای سنگین از سرامیک هستیم، ادامه داد: برای خرید ماشین آلات با کره جنوبی و چین صحبت کرده ایم.

وی یادآور شد: این ماشین آلات توانایی تولید یک هزار و 440 قطعه را در ساعت دارند.این فعال اقتصادی در مورد مشکلات فعالیت در این عرصه در لرستان نیز عنوان کرد: به اعتقاد من اگر کاری که انجام می دهیم بدون سختی و مشکل باشد باید شک کنیم که مسیر را درست می رویم.

مهرابی با تاکید بر اینکه عرصه فعالیت اقتصادی و صنعت مشکلات خاص خود را دارد، افزود: مشکلات مربوط به مبادلات پولی و مالی با کشورهای مختلف، سود بالای بانکی و ضعف زیرساختها در شهرکهای صنعتی استان از جمله این مشکلات است.

وی ضعف زیرساختها در شهرک صنعتی شماره یک انتقاد کرد و گفت: 10 روز در این شهرک آب نداشتیم و برای اینکه کار انجام شود مجبور بودیم با تانکر آبرسانی کنیم.

بنابر این گزارش دستیابی به دانش تولید لنت سرامیک در حال رخ می دهد که هم اکنون لنت های ساخته شده از آزبست و مشکلات ناشی از آلودگی این گونه لنت ها به چالشی جدی در کلانشهرها تبدیل شده است.

لنت سرامیک یا همان لنت سبز دوستار محیط زیست بوده و هیچگونه مواد آزبستی در آن موجود نیست چرا که مواد تشکیل دهنده این نوع لنتها مخلوطی از سرامیک و تیتانیوم و یا سرامیک و کربن است.

منبع: خبرگزاري مهر

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

پاسخی بگذارید