گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

افزایش ۳۵ درصدی تقاضا برای آب تا سال ۲۰۳۰

دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز مبارزه با کویرزایی ۱۷ ژوئن ۲۰۱۲ برابر با ۲۸ خرداد ماه جاری ضمن اعلام اینکه تا ۲۰۳۰ تقاضا برای آب تا ۳۵ درصد در جهان افزایش پیدا خواهد کرد گفت تا زمانی که انسان روش خود برای استفاده اززمین تغییر ندهد، با نابودی ذخایرآب و خشکسالی های شدید و مکرر روبرو می شود.

به گزارش پیدا و پنهان و به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، در پیام بان کی مون آمده است مردم ساکن در سرزمین های خشک که ۴۰ درصد نواحی کره ارض را تشکیل می دهد، در میان فقیر ترین و آسیب پذیر ترین ها در برابر گرسنگی هستند.

او می گوید ما نمی توانیم به آرمان های توسعه هزاره تا ۲۰۱۵ دست یابیم؛ بدون آنکه از خاکی حفاظت کنیم که پایداری این افراد به آن وابسته است.

دبیر کل ضمن اشاره به کنفرانس آتی ریو + ۲۰ در باره توسعه پایدار گفت: این نشست فرصتی برای نشان دادن بسیاری از نظام های مدیریتی موثر و هوشمند برای استفاده بهینه از زمین است. وی افزود: ۲۰ سال پس از تصویب “کنوانسیون ملل متحد برای مبارزه با کویرزایی” اجازه دهید تضمین نماییم تعهد نسبت به مدیریت زمین پایدار به گونه ای برجسته در سند نهایی کنفرانس ریو منعکس شود.

بان کی مون در خاتمه پیام خود گفت: بدون خاک سالم زندگی بر روی کره ارض ناپایدار می شود.

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

پاسخی بگذارید