گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

بازرسي هدايت گرانه – بازرسي مچ گيرانه – 2

اگر كنترل و بازرسي فقط در پايان كار انجام شود، کنترل و بازرسی مچ گیرانه است و در باز گرداندن منابع و انرژي هدر رفته نا توان است و ظرفيت ها و فرصت هاي مرتبط را مي سوزاند و كلاً مخرب است.


منابعي چون سرمايه ،نيروي كار، زمين و مديريت براي تحقق اهداف در اختيار دستگاه قرار مي گيرند


سامانه و فرايند انجام امور تكليفي يا اختياري هر دستگاه اعم از روش سنتي يا مكانيزه ، با قواعد فني طي مي شود و انطباق اقدامات

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

One thought on “بازرسي هدايت گرانه – بازرسي مچ گيرانه – 2

 1. میم : پ

  راستش با مطالعه مطلب شما من کمی یکه خوردم . چون برداشت من از دیدگاه شما حاوی برخورد دگماتیستی شما در رابطه با فعل جرم و فاعل آن است . البته شاید هم من خوب منظور شما را متوجه نشدم . اما با خواندن جملات پایانی مطلب شما فکر می کنم این احساس و برداشت همگانی باشد . شما نوشته اید : ” اساساً باید توسط متخصصین بخش به آسیب شناسی تأثیر محکومیت زندان پرداخت، که چگونه از سهم سرانه ملی کشور یعنی سهم آحاد مطیع قانون ، برای افراد متخلف و غیر مطیع هزینه ها هزینه ای روا و جایز محسوب می شود و هیچ درآمدی برای کشور ندارد و مشخص نیست این چه نوع تنبیهی است که همراه با آیین همنشینی با بدان ، تمّرد فرد خاطی را نسبت به اجرای قانون ، گاهی به تجری و طغیان می رساند. ”
  اما شما باید این را هم در نظر بگیرید که بعضی اوقات زمینه وقوع جرم را خود همان جامعه متشکل از احاد مطیع قانون از مدتها قبل اماده کرده است ! حالا یا با سکوت خود در برابر قوانین ارتجاعی و غلط ، یا با اختصاص منابع درآمد و پول به اقشار و طبقات خاصی از اجتماع که به خودی خود سبب ایجاد فقر و متعاقبا تولد جرم و جنایت می گردد ، یا با ترویج فرهنگ غلط مانند ( برخورد غلط جامعه هند با کاست نجسها . این طبقه ایست در هند که بنا برفرهنگ ریشه دارخرافی و مذهبی کودکانش ناپاک و نجس زاده می شوند ، ناپاک و نجس زندگی می کنند و ناپاک و نجس می میرند .) خب وقتی از پیش زمینه آماده گشته . آیا نباید انتظار وقوع جرم داشت ؟ شما به تخصیص سهمی از درآمد سرانه کشور به افراد متخلف معترضید ! اما به اصل قوانین مرتجعانه که خود سبب ایجاد شکاف طبقاتی وطبیعتا متعاقب با آن ترویج و گسترش خشونت ؛ جرم ؛ جنایت در سطح جامعه می شوند ؛ اعتراضی ندارید ! چرا ؟ مثالی میزنم :
  در هند ؛ پاکستان یا اصلا همین ایران خودمان در بسیاری از محیط‏های بسته و دور ازچشم ما ، کودکانی مشغول به کار هستند که زمان کودکی و شادابی خود را در محیط کاری فاقد یا با حداقل استانداردهای امنیتی و سلامت سپری می کنند و عمدتاً در شرایط بسیار بدی از نظر بهداشت بدنی و روانی، و در معرض همه گونه آسیب‏های شدید فیزیکی از جمله تجاوز، قتل و نقص عضو و… هستند. این‏ کودکان برخلاف اختیار خود به کار گماشته می‏شوند. معمولا این بهترین سالهای زندگی آنها که ضمنا سنین اجتماعی شدن و آموزش پذیری آنها هم هست ، می بایست در مکان های سرد و تاریک کاری هدر شود ! دور بودن آنها در سنین یاد گیری و شکل گرفتن شخصیتی از مکان های آموزشی یا خانواده که نقش مهمی در تربیت آنها دارند . در آینده این بچه ها تاثیر نامطلوب و منفی خواهد گذاشت .
  آیا اگر برخی از آنها وقتی بزرگتر شدند . مرتکب جرم مانند دزدی شوند و ناگریز روانه زندان . شما باز هم به اختصاص بخش ناچیزی از درآمد سرانه بعنوان هزینه زندان آنها معترضید ؟
  آیا بهتر نیست هر دوی ما به قانون و قانون گذار که اجازه کار در سنین کودکی را میدهد یا حداقل در مقابل این حقیقت دردناک که زیر پوست شهر در حال رویدادن هست ؛ ترجیح میدهد سکوت اختیار نماید !
  معترض گردیم ؟ همانطور که شما گفتید : ” منابعي چون سرمايه ،نيروي كار، زمين و مديريت براي تحقق اهداف در اختيار دستگاه قرار مي گيرند ” درست ؛ اما من از شما می پرسم برای تحقق کدامین هدف ؟ این هدف در خدمت کدامین نیرو و طبقه در جامعه هست ؟ توجیه کننده چه سیاست و سیستم اقتصادی می باشد ؟

  Reply

پاسخی بگذارید