گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

کمک به قوهای مهاجر و گرسنه

۲۴ بهمن ماه طی یک رخداد بی سابقه در حیات وحش ایران ۳۰۰۰ قوی دیگر به ۹۵۰ قوی ساکن سرخرود اضافه شدند و امروز دائما میشود دسته های قو را در آسمان این شهر مشاهده کرد و این درحالی است که کل این منطقه به شدت برای قوها ناامن میباشد.

سرمای بیش از حد هوا در عرض های جغرافیایی بالاتر در چند روز گذشته باعث شده تا تعداد بیشتری قو به این منطقه از مازندران پناه بیاورند. در حال حاضر تمامی شالیزارهای منطقه سرخرود و فریدونکنار مملو از قوهای سرمازده و گرسنه است که نیاز به امدادرسانی و غذارسانی فوری دارند و انتظار می رود محیط زیست نیز تعداد ماموران خود را در این منطقه افزایش دهد چرا که همزمان با فرود قوها تعداد زیادی از مردم محلی برای تماشای آنهابه منطقه آمده اند که در بین این مردم عده ای افراد سودجو از گرسنه بودن این پرندگان سو استفاده کرده و در حال زنده گیری آنها هستند .

از دوستان علاقه مند به حیات وحش نیز تقاضا میشود برای خرید گندم و ذرت، “هرچند ناچیز” به ما یاری رسانند. قطعا این غذا دادن دستی تا زمانی که قوها به سیبری باز گردند جان بسیاریشون را نجات میده .

علاوه برقو ها، تعداد نه چندان کمی هم از سایر انواع اردک ها و غازهای وحشی نیز ازاین دانه ها تغذیه خواهند کرد و کمتر در دام ها اسیر و کشته خواهند شد .

در حال حاضر بیش ازهر زمانی با توجه به اینکه برای اولین بار قو ها در این تعداد به شمال ایران آمده اند و غذای کافی برای این جمعیت در دسترسشان نیست, یاری رسانی شما برای بقا این پرندگان زیبا اقدام بسیار شایسته ای خواهد بود . خودتان هم میتوانید گندم یا ذرت از یکی از این ۲ شهر سرخرود یا فریدونکنار بخرید و در انباری که در روستای وزراء محله سرخرود، نزدیک محل قو ها توسط یکی از دوستان در اختیار ما قرار داده شده بگذارید و بعد شاهد پخش آنها باشید یا شخصا در پخش کردن دانه ها به ما در محل کمک کنید.

قیمت هر کیلو گندم که به شکل عمده خریداری شود هر کیلو ۵۰۰ تومان و ذرت هر کیلو ۵۷۵ تومان میباشد که در هر غروب توسط مامورین و علاقمندان به حیات وحش محلی در محل قو ها پخش می شود.

شماره کارت : ۵۳۱۱ ۷۰۰۴ ۵۳۱۰ ۶۲۷۳

شماره حساب :۱۴ ۸۱ ۲۵۰ ۳۸۰ ۰۰۰ بانک تجارت شعبه ۳۶۲ محمدعلی الله قلی

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۱۷۷۱۵۷۳  تماس بگیرید.

یادمون باشه اونها در جهنمی که انسانها براشون درست کردن ، فقط من و شما رو دارن …

به امید دیدارتان

لینک اصلی مطلب

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

پاسخی بگذارید