گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

جان خود را بردارید و از تهران آلوده بروید

یک فوق تخصص ژنتیک اطفال گفت: آلودگی هوای تهران به قدری زیاد است که جا دارد کسانی که می‌توانند از تهران مهاجرات کنند، جان خود را بردارند و از تهران بیرون بروند.

محمدعلی نیلفروشان درگفت‌وگو با فارس، در خصوص آلودگی هوای تهران اظهار داشت: 99درصد مشکل آلودگی هوای شهر تهران مربوط به خودروهاست که غالب این خودروها مربوط به ارگان‌های دولتی است.

وی افزود: من خودم بر اثر آلودگی هوا چند روزی بستری بودم و در حال حاضر نیز بیمارم؛ مسئولینی که سال‌هاست در حال آمار دادن وضعیت آلودگی‌هوا هستند اگر به فکر نوسازی ناوگان حمل و نقل دولتی بودند در حال حاضر مشکل این چنین حاد نمی‌شد.

این فوق تخصص ژنتیک اطفال تصریح کرد: آلودگی هوای تهران به قدری زیاد است که جا دارد کسانی که می‌توانند از تهران مهاجرات کنند، جان خود را بردارند و از تهران بیرون بروند؛ البته مقصدشان نباید کلانشهرهایی مانند اصفهان و تبریز باشد.

وی تأکید کرد: علاوه بر مشتقات کربن، نیتروژن،‌گوگرد و سرب، ذرات معلق در هوا نیز باعث بروز بیماری‌های عفونی علی‌الخصوص در فصل پائیز و زمستان می‌شود که همین امر باعث می‌شود مصرف آنتی بیوتیک در جامعه بی جهت بالا رفته و مقاومت میکروبی در بدن ایجاد شود.

نیلفروشان اضافه کرد: در این شرایط واقعاً توصیه‌ای به خانواده‌هایی که از ما می‌پرسند برای در امان ماندن کودکانمان از این آلودگی چه کنیم، ‌نداریم. 


مطلب از رجانیوز 
http://rajanews.com/Detail.asp?id=112660

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

پاسخی بگذارید