گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

چند قدم تا توحش

قدم اول :
امروز وقتی ماجرای خرس ماده و دو توله اش را برای همکاران دفترم تعریف کردم خیلی از آنها طالب دیدن فیلم شدند که پس از پخش شدن فیلم، برخی نتوانستند تا آخر فیلم منتظر پایان آن بوده وهیچکدام حاضر به دیدن مجدد فیلم نشدند و هر یک با دشنامی ، قاتلان این فاجعه را از جمله بی احساس ترین، بی اصالت ترین ، کثیف ترین ، بی عاطفه ترین و بی خانواده ترین افراد جامعه خطاب قرار دادند.
سالها قبل در جریان یک کشتار انسانی در همدان یک فرد با سابقه قصابی، کارمند یک بانک وزن وفرزندش را سلاخی نمود .کاری که تنها از موجودات (ونه انسانهای) خاص چاقو بدست ولات غیر موجه سر میزند.یا نیروهای ارتش سرخ روسیه که فجیع ترین کارهای غیر بشری را انجام میدادند.پس شکی نیست این قاتلان همه خصلت های بد را به یکجا در خود داشته که چنین بی رحمانه مادری را کشته و فرزندانش را زنده زنده شکم پاره میکنند.
قدم دوم:
در پست قبل هم اشاره شد که برخی مواقع قوانین موجود محیط زیست و جرایم موجود با نوع جرم صورت پذیرفته همخوانی ندارد.با توجه به مبلغ جریمه سه خرس که حدود دو میلیون تومان میشود.تنها یک احساس جریجه دارشده برای مردمی خواهد ماند که نمیتوانند نسبت به چنین وقایعی بی تفاوت بوده وخود را علیرغم نزدیکی با زادگان متخلفین فارغ از این ماجرا بدانند.و دلشاد که علیرغم خبرهای قبلی هیچیک از آنها و با قرار وثیقه آزاد نشده اند.وهمچنان امیدواریم با توجه به سابقه متخلفین به شرارت وشکار و فرار ، حکمی درخور برای این افراد بدون فوت وقت و خارج از نوبت انجام گردد.و خوشحال که نه تنها محیط زیست بلکه دادستان سمیرم نیز بعنوان مدعی العموم از متخلیف شکایت خواهند کرد و امیدوارباشیم قوانین به شکلی شایسته با توجه به شرایط موجود که بحرانی تر از قبل شده اصلاح شده و آموزش مسائل زیست محیطی همانند آموزشهای رزمی در کتاب مدارس گنجانده شود.
قدم سوم:
محیط زیست باید قبل از وقوع چنین حرکت هائی از بروز آنها اجتناب نماید چرا که روزی خواهد رسید که همانند ببر مازندران وشیر ایرانی وخیلی از گونه های از دست رفته بایستی خرس و پلنگ وآهو  و…را در کتابهای تاریخ جستجو کنیم.
سازمان محیط زیست چند سالی است  اصرار به توسعه مناطق تحت مدیریت خود داشته که در خیلی مناطق این محدوده های چهار گانه فزونی یافته و تحویل آن از منابع طبیعی به محیط زیست نیز صورت پذیرفته است.و بهتر آنکه با توجه به کمبود نیروهای گارد وحفاظتی در سازمان محیط زیست فکری اساسی جهت جبران نیروهای بازنشسته برای مناطق قبلی و نیز مناطق تحت مدیریت جدید اتخاذ گردد.که اگر چنین نشود منبعد تکرار این فجایع به انحای مختلف صورت خواهد پذیرفت.

اگر مایل به تنظیم طومار جهت ارسال به رئیس سازمان محیط زیست هستید در ذیل همین پست کامنت بگذارید.

تا ساعاتی دیگر لینک طومار در پستی جدید جهت امضا در این وبلاگ قرار داده خواهد شد.

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

5 thoughts on “چند قدم تا توحش

 1. رهگذر

  اولا دلتان را خوش نکنید که این بار خروجی محاکمه دادگاه این نامردمان چیز دیگری سوای آن باشد که در دیگر بیدادگاههای آن سرزمین ( در زمینه های مشابه ) اتفاق می افتد . وقتی خود آقای صدوق بعنوان یک مقام مهم سازمان محیط زیست چوب حراج تنوع زیستی می زند ، و صید پرندگان کوچک با تور را مجاز اعلام می کند ( پرندگانی چون سهره طلایی، گنجشک و سار. ) از یک مشت شکارچی دیگر چه انتظاری هست ؟ این از این . بعد هم برادر مگر شما چند سال دارید؟ که اینقدر خوب ” فجیع ترین کارهای غیر بشری ارتش سرخ ” را بیاد می آورید و به دیگران در مورد آن هشدار می دهید ! خودمانیم ؛ بنده فکر می کنم شما خواب نما شده و آنچه که آقایان امپریالیستها اینک در لیبی و عراق و افغانستان انجام می دهند ؛ اشتباها عملیات غیر بشری ارتش سرخ به نظر مبارکتان آمده !!! لطفا به این کلیپها نگاهی کرده تا بفهمید توحش به معنای واقعی یعنی چه !!!! شما خودتان دو تا بچه دست گل دارید که خدا برایتان حفظشان کند . امیدوارم به همین دلیل با دیدن این فیلمها درک کنید این ارتش سرخ نبود و نیست که سبب فاجعه بشری شد ، بلکه کاخ سفید و آقای سارکوزی و ملکه انگلیس هستند که فاجعه آفرین می باشند .
  در لیبی انسان را سر میبرند! درست مثل گوسفند! نه از گوسفند هم بدتر! برای یک مشت نفت!
  http://www.federaljack.com/?page_id=37933
  https://www.chebayadkard.com/chebayadkard/sokhan/20110801/englisharticle-158.pdf

  http://www.mondialisation.ca/index.php?context=va&aid=25598

  Reply
 2. مهرداد مسیبی

  دوست رهگذر
  تا حکمی صادر نشده نمیتوان در مورد آن قضاوت صحیحی داشت.این خود نوعی قصاص قبل از جنایت است.ولی اینکه همیشه آرای صادره مطلوب نظرما ومطابق قانون نیست با شما موافقم ولی بحث آن با این موضوع که رسانه ای شده فرق میکند.
  شما وقتی تعداد فرزندان مرا میدانید یقینن سن مرا نیز میدانید. که هیچکدام به مطلب وپست بنده مرتبط نیست .اما قرار نیست اگر کسی رفرنسی به مقطعی از تاریخ داد حتمن در همان زمان زندگی کرده باشد که اگر چنین بود آقای داود میرباقری برای ساخت سریال مختار نامه بایستی 1400 سال عمر میکرد!!
  در مثل مناقشه نیست.و فرقی هم غرب وشرق برای من ندارد همه از یک قماشند. چه ارتش سرخ چه آمریکایی های مهاجم به ویتنام که شکم مردم ویتنام را زنده زنده پاره میکردند مثال مناسبی برای همین گفتار است.ولی این یک مثال از ارتشی بود که عمومن هویتی نداشتندوگرنه خود شاهد فجایعی بدتر از لینکی که دادید در جنگ 8 ساله خودمان بوده ام.شما که عمر نوح دارید حتمن خاطرتان هست که در موشک باران وبمباران شهرها چه بر سر مردمان وزنان وکودکان ایران آمد.در نهایت ذهن خود را از اصل موضوع منحرف نکنید همه آنها که گفتید از دید من منفور هستند چرا که فقط دنبال منافع خود هستند برای نفت وجمع ثروت از راه فروش اسلحه.

  Reply
 3. حسین بدری پور

  دوست عزیر من به این فکرم که این دو نفر بعد از سپری شدن دوران محکومیت ( که اگر محکومیتی در پی داشته باشد؟) این ها با این قساوت و به تعبیر شما توحش مسحق حضور در جامعه می باشند.

  Reply
 4. حمیدم

  نگاه کنیم که ارزشهای انسانی و اخلاقی به چه راحتی نابود شدند فکر نمی کنم حتی حیوان بی شعور هم بتواند کاری که این به اصطلاح ذی شعوران انجام دادند را انجام دهند…
  در پایان کاش به نیکی مجازات شوند گرچه دار مکافاتی نیز وجود دارد

  Reply

پاسخی بگذارید