گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

مار سمي که بازار تهران را به هم ريخت بود به مراكز نگهداري حيوانات انتقال می یابد

امروز اخبار ورود مارهای سمی به مناطق مسکونی شهری که باعث وحشت ساکنین شهرها شده اند در صفحه حوداث روزنامه ها و یا تیتر خبری خبرگزاری بسیار به چشم می خورد. یکی از این مارها در  شهر خرم آباد توسظ سازمان آتش نشانی آن شهرستان به طبیعت باز می گردد و دیگر در تهران که به علت شلوغی بیش از حدش در شهر تهران و ترساندن مردم باید بقیه عمر خود را به مرکز نگهداری حیوانات برود(همان موزه های طبیعی خودمان ) ایکاش دوستان انجمن حمایت از حیوانات و یا کارشناسان تنوع زیستی این موضوع را بررسی می کردند که در مناطق طبیعی چه اتفاقی است که این حیوانات خطرناک مجبور شده اند زیستگاه خود را ترک کنند. همچنین رسانه های گروهی نیز با فرهنگ سازی در میان مردم از کشتن و یا آزار رساندن این موجودات بر حزر دارند.  

این هم خبر دوم:
نجاتگران آتش نشاني با گرفتن يك حلقه مار سمي يك متري كه باعث نگراني كاسبان بازار شده بود به نگراني آنها پايان دادند.

به گزارش ایرنا اين مار سمي دريك كارگاه توليد كيف در خيابان 15 خرداد شرقي، روبروي بازارآهنگران خود را در ميان كيف ها پنهان كرده بود و كاركنان كارگاه صبح امروز با ديدن اين جانور بلافاصله ساعت 7:26 دقيقه بامداد امروز – سه شنبه – در تماس با سامانه 125 درخواست كمك كردند و گروه نجات يك آتش نشاني به محل اعزام شد.

به گفته ‘ مصطفي منصوري ‘ فرمانده نجاتگران، در پي تخليه كيف ها از درون كارگاه و نمايان شدن اين مار يكي از نجاتگران با استفاده از ابزار مخصوص آن را شكار كرد ودرون كيسه مخصوص انداخت كه به ايستگاه يك منتقل شد.

وي افزود: هماهنگي با مراكز نگهداري اين گونه حيوانات براي انتقال اين مار سمي به عمل آمده است.

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

پاسخی بگذارید