گرین بلاگ – تازه‌ترین مطالب وبلاگستان محیط زیست

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

موج هفتم را دريابيم…

دو هفته اي است كه از پايان موج هفتم وبلاگستان مي گذرد بي آنكه مطلبي در مورد آن از طرف دوستان و … نگاشته شود. جاي بسي تعجب است كه چرا هيچ يك از دوستان نخواستند و يا نتوانستند كه در اين مورد خاص كه موضوعي عمومي و زيست محيطي است، قدمي هر چند كوچك بردارند !

به هر حال…

هفته محيط زيست گذشت و با تمامي رخداد هاي تكراري اش يكبار ديگر به پايان رسيد. هفته اي كه مي توانست شاهد مطالب رنگارنگ زيست محيطي براي افزايش سطح آگاهي هاي زيست محيطي باشد. درست است كه هفته محيط زيست به پايان رسيده و همزمان با آن از  موج هفتم نيز 14 روزي مي گذرد، اما آيا محيط زيست نيز به پايان رسيده است؟

اگر جواب اين سوال در نزد ما منفي است، پس موج هفتم را دريافته و در مورد راه هاي جديد حفاظت از محيط زيست ( حتي كوتاه و مختصر ) در اين هفته خواهيم نوشت.

درج نظر در دیده بان زاگرس

Tagged →

SURFIRAN is an Iranian tour operator and Iran travel agency in offers Iran tour packages | Iran Tours - Iran DestinationsEvents

One thought on “موج هفتم را دريابيم…

  1. بهروز

    راستش به نظرم در طراحی این موج دقت کافی صورت نگرفته. در واقع انگیزه های ذهنی مورد نیاز برای حضور در این موج فراهم نشده. از طرفی جامعه ی مخاطب محیط زیستی اطلاع رسانی موج هم محدوده و به نسبت کل مخاطبان بالقوه عدد کوچکی است. خروجی های انجام چنین کاری هم مشخص نیست. به عنوان مثال گاهی هدف نهایی یک موج ممکن رفع محدودیت از یک وبلاگ و یا تلاش برای حساس کردن جامعه نسبت به شرایط محیط بانان باشه اما گاهی هم مثل اینجا یک کار کلی بدون یک خروجی مشخص به انجام میرسه. به نظرم باید در طراحی این موج ها دقت بیشتری بشه و به نحوی موج مورد نظر نتیجه ی خواست جمعی باشه که بعد حداقل توسط خود جمع مورد استقبال قرار بگیره.

    Reply

پاسخی بگذارید